DM – Zaštiti se…i neka cijeli ovaj svijet još sja u suncu

Edukativno-humanitarnu kampanju Zaštiti se… i neka cijeli ovaj svijet još sja u suncu pokrenuta je prvi put u svibnju 2010. godine s ciljem educiranja šire javnosti, prvenstveno roditelja i odgojitelja, o opasnostima zbog nepromišljenog ponašanja na suncu i o pravilnim načinima zaštite od štetnih UV-zraka.

U ulozi glavnog promotora ovog društveno-odgovornog projekta našao se mjuzikl „Jalta, Jalta“ čiji su glumci za tu prigodu snimili novu verziju popularne pjesme „Neka cijeli ovaj svijet“ koja i dalje budi snažne emocije, a zbog čega je našu poruku o važnosti zaštite od sunca čula cijela Hrvatska. U želji da potaknemo što veći broj građana na odgovorno ponašanje na suncu, uza stručnu podršku partnera projekta Hrvatskog dermatovenerološkog društva i Referentnog centra za melanom Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi RH, tijekom svibnja i lipnja pripremili smo edukativne brošure te stručne savjete o odgovornom ponašanju na suncu.DV Roda od samog osnivanja sudjeluje u ovom projektu.