14. 03.2017. Od emocionalno svjesnog djeteta do društveno odgovorne osobe

Daniel Goleman je još 1995. istaknuo da ako ne vladamo našim emocionalnim sposobnostima, ako nemamo razvijenu samo-svijest, ako se ne znamo nositi s uznemirujućim osjećajima, ako nemamo razvijenu empatiju i nemamo razvijene kvalitetne odnose s drugima, tada bez obzira koliko smo pametni, nećemo postići mnogo.

Sve više istraživanja ističe točnost ovih navoda i važnost razvitka empatije kao jedne od funkcija emocionalne inteligencije. No, da bi dijete odraslo u empatičnu i samo-svjesnu osobu, ono to iskustvo treba imati u odnosu s roditeljima i okolinom tijekom svog odrastanja.

U ovoj radionici produbili smo naše znanje o:

– važnosti razgovora o emocijama i kako razgovarati o njima s djetetom,

– važnosti prepoznavanja neverbalnih znakova u razgovoru,

– kako poticati razvoj djetetove empatije što je preduvjet za razvoj djetetove socijalne svijesti i odgovornosti prema sebi i drugima.

Gdje: Ivanić-Grad, lokacija će biti objavljena naknadno
Kada: utorak, 14. ožujka 2017., 17:00 -20:00 (4 školska sata)

Ulaz je slobodan (o trosku ustanove, sukladno cl. 12 Statuta DV Roda) broj mjesta ograničen na 50

Za koga je namijenjeno: za roditelje, odgajatelje, učitelje, psihologe, pedagoge, socijalne pedagoge, edukacijske rehabilitatore, logopede, psihoterapeute i sve druge koje zanima ovo područje.

Predavačica: Tatjana Gjurković