Radno vrijeme

Pon - pet: 06:00 – 17:00 h

+385 1 3885 328

+385 91 3885 328

Sjedište ustanove

Vulinčeva 1, 10310 Ivanić-Grad dv.roda.ivg@gmail.com

Jeste li znali?

Kurikularna integracija projekata za dodjelu bespovratnih potpora u DV Roda … Jeste li znali što sve jedan mali vrtić može 🙂 

DV Roda u svojoj kratkoj, ali itekako slatkoj egzistenciji osigurao je sredstva putem dva natječaja. Sredstva putem natječaja Ministarstva poduzetništva i HAMAG BICRO-a „Poduzetnički impuls 2015.“ te sredstva Zagrebačke županije koji potiču rad i poslovanje malih poduzetnika. Unatoč činjenici negativnog poslovanja u prvoj egzistirajućoj godini, u kojoj smo subvenciju za prva tri mjeseca pedagoške godine 2014./2015. dobili u prosincu i “tapkali u mraku” te činjenici da je u prvoj polovici 2015. godine smanjena subvencija za djecu – korisnike usluge DV Roda koja je rezultirala otpuštanjem radnika, ali ne i povećanjem ekonomske cijene usluge. Nakon 6 mjeseci uspjeli smo u vraćanju subvencije koja je izjednačena sa subvencijom za djecu – korisnike usluge predškolske ustanove kojoj je osnivač Grad. Unatoč brojnim preprekama u svim aspektima poslovanja, a najviše s financijskog aspekta, nakon dugog razmišljanja i promišljanja donešena je odluka o prihvaćanju uvjeta za dobivanjem bespovratnih sredstva ( vlastita sredstva za podmirenje prvenstveno PDV-a, a onda i 25% troškova od ukupno prijavljenog iznosa projekta; broja zaposlenih bez obzira na broj upisane djece itd….) Mi i dan danas uspješno ispunjavamo sve uvjete unatoč nerazumijevanju pojedinaca provođenja cijelog postupka i percepcije o tome što su to bespovratna sredstva i namjensko trošenje istih i zašto smo uopće pristali na isto… Preko Poduzetničkog impulsa osigurali smo sredstva za uređenje vanjskog igrališta, Montessori edukaciju i dio unutarnje opreme. Preko projekta za natječaj Zagrebačke županije, a u svrhu pomicanja granica i senzibiliziranja javnosti, roditelja i drugih ustanova, DV Roda od svog osnivanja kroz Rodin kurikulum i GPP, između ostalog, nastoji obuhvatiti i obiljezavanje onih datuma koje Rodin tim kroz vijeća i aktive procijeni značajnim za rast i razvoj mališana u zajednici koja uči.Tako se u našem planu našlo i obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti . ETM, manifestacija je u organizaciji EU s ciljem poticanja javne svijesti i aktivnosti građana protiv zagađenja okoliša uzrokovanog povećanjem motoriziranog prometa u urbanim sredinama, a samim time i poboljšanje kvalitete života građana… DV Roda pomaknuo je granice u svojoj jasličkoj skupini i to projektom kojim smo osigurali sredstva na natječaju Zagrebačke županije i kupili naš Rodamobile kako bi i oni najmlađi sudjelovali u malo dužim šetnjama i organiziranim edukativnim posjetama van ustanove. Uz sve navedeno osigurali smo i sredstva za nabavu Montessori materijala za rad po načelima Montessori pedagogije. Zahvaljujemo HAMAG BICRO i Zagrebačkoj županiji što su nas prepoznali kao perspektivne i mlade ljude koji su voljni konstantno se educirati i raditi.

Uz sve navedeno, nužno je naglasiti kako je projekt DV Roda za HAMAG ušao u svega 40-ak odabranih. Vodeći računa o pravima, ali i obvezama radnika i poslodavca, cjelokupnoj situaciji u lijepoj našoj, kao i stavu većine o radu kod privatnika i raznoraznim naklapanjima o načinu vođenja poslovanja, u vrlo kratkom roku uz naglasak da u rujnu slavimo tek treći rođendan uspjevamo u:

– zajedničkom jačanju temelja poslovanja ustanove (radnici su ključ uspjeha, ali i obrnuto – nije uvijek bajno)

– konstantnoj nabavi kvalitetnih materijalnih i didaktičkih sredstava kako bi poslodavac ispunio svoju obvezu za olakšavanjem i osiguravanjem svega potrebnog za rad odgajateljima (privatni vrtići ne dobivaju donacije, nego sami osiguraju sredstva za nabavu potrebnog)

– ispunjavanju uvjeta na koje smo pristali prilikom potpisa Ugovora za Ministarstvo poduzetništva i HAMAG BICRO-a

– povećanju broja zaposlenih i zapošljavanju stručnog suradnika pedagoga, kao i značajnom povećanju plaća i stimuliranju rada koji će biti prepoznat kao kvaliteta rada ustanove

– stvaranju obiteljske atmosfere u kolektivu (nije sve uvijek bajno)

– financijskoj stabilnosti i sigurnosti unatoč raznim preprekama (za sada)

– sigurnosti kontinuiteta radnog odnosa svim djelatnicama i tokom ljetnih mjeseci bez da se ikoga šalje na Zavod za zapošljavanje, unatoč manjoj polaznosti djece tokom ljetnih mjeseci (uz uvjet Grada Ivanić-Grada o isplati 50% subvencije za djecu koja pohađaju kolektiv 5 dana, kao i neisplati subvencije za onu djecu čiji roditelji ne podmire uslugu) …

– organiziranju edukacija i predavanja na razini lokalne zajednice te pohađanju predavanja i edukacija kao obliku stručnog usavršavnja s ciljem jačanja konkurentnosti na tržištu i podizanju kvalitete usluge u djelatnosti predškolskog odgoja, a uzevši u obzir obvezu cjeloživotnog obrazovanja

– obogaćivanju primarnog programa kroz sudjelovanje i provođenje međunarodnog projekta i kraćim programima u suradnji sa vanjskim suradnicima sustručnjacima bez dodatne nadoplate roditeljima, a čime se odgajateljima olakšava neposredan rad)

Uz sve navedene pozitivne stvari, na svakodnevnoj bazi susrećemo se i sa negativnim aspektima poslovanja, koje smo do sada uspješno rješavali i nadamo se kontinuitetu istog uz slabljenje negativnih prizvuka (ako je ikako moguće)…Kao što je već navedeno cilj je uvođenje novih sadržaja od koristi za cjeloviti rast i razvoj djece, a koji do sada nisu bili ponuđeni na području Ivanić-Grada, kao i uvođenje sadržaja koji nisu strani, ali se dodatno naplaćaju što u ustanovi Roda neće biti praksa (ovisit će i o financijskoj isplativosti i održivosti). U kraćim programima sudjeluju sva djeca vrtićke skupine i sve je u cijeni primarnog programa (koji implementiranjem istoga više nije samo primaran). Isto tako cilj je i jačanje konkurentnosti na tržištu i podizanje kvalitete usluge. Stvaranje obiteljske atmosfere i jačanje partnerstva roditelj-vrtić jedna je od bitnih karakteristika naše ustanove. Raspored prostorija i organizacija rada po principu otvorenih vrata u heterogenoj skupini predstavlja itekakav izazov za odgajatelja u kojem moraju biti zadovoljene potrebe i interesi svakog djeteta. Takav princip rada iziskuje i suradnju i komunikaciju i sa pomoćnim osobljem koje se po popisu i opisu poslova Pravilnika o unutarnjem ustrojstvu DV Roda nazivaju spremačica i pomoćna radnica u kuhinji i koje po potrebi pomognu odgajateljicama u poticanju samostalnosti, prilikom hranjenja i prematanja, te kod izlazaka i boravka na svježem zraku u kojem se odgajateljima nastoji što je više moguće olakšati provođenje kvalitetno osmišljenih i promišljenih aktivnosti uz primjenu znanja stečenih kroz raznorazne edukacije.

Suma sumarum, izrazito dinamičan tempo poslovanja, odgovornost prije svega prema djeci i roditeljima koji tu istu uslugu plaćaju

prava i obveze kako radnika tako i poslodavca,
međusobna uvažavanja, poštivanje pravila radi lakšeg poslovanja i suradnje
međusobna suradnja, suradnja na razini lokalne zajednice, prihvaćenost na razini lokalne zajednice
tolerancija, tolerancija i opet tolerancija,
trud, rad, učenje, učenje i učenje (igranje po cijele dane)
usvajanje novih znanja i istraživanje
donošenje odluka ponekad i pogrešnih
timski rad i doprinos svih bivših i sadašnjih zaposlenika
osobni i pofesionalni rast i razvoj
rad na sebi, rad s drugima, rad s odraslima, rad s djecom  <3
Da li je teško probijati led u maloj sredini? DA

Da li se može? DA

Da li imamo u planu uvođenje inovativnih i korisnih sadržaja i događanja kako za djecu tako i za roditelje? DA

Obratite nam se s povjerenjem

DJEČJI VRTIĆ “RODA”

Vulinčeva 1
Ivanić Grad, 10310

dv.roda.ivg@gmail.com
Tel: +385 1 3885 328

OIB: 07299887895
IBAN HR8423600001102434607

Ravnateljica: Maja Rodić Škondro
E mail: dv.roda.ivg@gmail.com
Kontakt:  01 3885 – 328  /  091 3885 – 328

Radno vrijeme ustanove: 06:00 – 17:00
Primanje poziva: 13:30 – 14:00 / 16:00 – 18:00

AKT O OSNIVANJU

Dječji vrtić Roda prema čl. 3. Akta o osnivanju od 13. studenoga 2013. godine osniva se za djelatnost predškolskog odgoja i obrazovanja, te skrbi o djeci rane i predškolske dobi.

© Dječji vrtić Roda 2021.